Jste na stránce: Základní škola Archiv Články

Zpět na výpis článků

Fotbal na škole: 5. kolo Školní fotbalové ligy nabídlo zajímavé zápasy

V polovině března se v tělocvičně doberské školy odehrálo už 5. kolo naší fotbalové ligy. A musím hned na začátku vyjádřit potěšení z toho, že právě tato soutěž zaujala nejen samotné hráče, ale i ostatní žáky, kteří chodí své spolužáky povzbuzovat.

I tentokrát byly na doberské palubovce k vidění parádní zápasy. Skvělý výkon v 5. kole předvedli naši nejmladší fotbalisté z 6. ročníku, kteří se utkali s 9. D. První poločas dokázali s deváťáky držet krok, kteří byli překvapeni velice běhavým a urputným výkonem mladších protihráčů. Nakonec se ale projevila fyzická převaha, takže šesťáci bohužel svou taktiku nedokázali prosadit ve druhém poločase a nakonec podlehli 6:19. Přesto chci opět šesťáky za jejich předvedený výkon pochválit. Každým dalším zápasem předvádí kvalitnější výkony, čímž sbírají cenné zkušenosti do dalších ročníků.

Historický debakl doberské ligy

Prozatímní lídři ligy z 9. A potvrdili svou kvalitu a lehce si poradili s chlapci z 7. AC, které deklasovali 26:1. Jedná se tak zatím o nejvyšší výhru v mladé historii naší fotbalové soutěže na škole. Sedmákům přesto chci vzkázat: „I z těžké porážky si lze vzít cenné zkušenosti, které pomohou v dalších zápasech. Hlavy vzhůru!“ O velké překvapení se v druhém kole postarali žáci z 8. C, kteří dokázali zvítězit nad staršími fotbalisty z 9. C vysokým rozdílem 10:2. Tento hodně překvapivý výsledek zaskočil celou ligu. A díky těmto 3 bodům jsou osmáci pořád „na dostřel“ těm devátým třídám, které jsou naskládány na prvních třech místech. Nejvyrovnanější zápas kola odehrály týmy 8. D a 9. B, přinesl možná až překvapivě vyrovnaný poločas, kdy deváťáky trápila koncovka. Ve druhém poločase však nenechali nikoho na pochybách, když dokázali zvítězit 8:3. I tak ale osmáci v průběžné tabulce drží 5. místo před 9. C. Tohle bude ještě hodně zajímavý souboj!

Střeleckou tabulku vede Matěj Cviček

Co se týče tabulky střelců: prozatímním nejlepším střelcem ligy je Matěj Cviček z 9. D, který má na svém kontě 32 nastřílených branek. Takovou porci gólů by mu mohl závidět i Erling Haaland z Manchesteru City! Druhým nejlepším střelcem je zatím Marek Georgiovsky z 9.B, který dokázal nastřílet za pět kol 24 branek. Zatím vedoucí dvojice by přesto měla být na pozoru, protože hned za nimi jsou dva snipeři s 19 brankami – Antonín Řeha 9. A a Dominik Heczko 8. C. A jak oba kluky znám, tak ti určitě ještě budou „gólově kousat“. Děkuji všem hráčům za nasazení a předvedenou fair play hru. Těším se na další kolo! Výsledky 5. kola ŠFL

7.AC 1:26 9.D