Partnerská škola nakladatelství Fraus

Partnerská škola Cambridge Centra

Termíny a ceny - podzim 2013


ZŠ Dobrá se stala partnerskou školou Cambridge Centra ve Frýdku-Místku. V rámci tohoto partnerství získává naše škola celou řadu benefitů, např. semináře a tréninkové programy pro vyučující anglického jazyka, možnost nabízet žákům skládání mezinárodních zkoušek Cambridge a pořádat pro ně písemné i ústní části zkoušek ve vlastních prostorách, či získání výukových a propagačních materiálů.


Foto z předávání účastenských diplomů v testování YLE Cambridge ředitelkou Cambridge Centra paní Monikou Korbelovou.

Partnerská škola Židovského muzea v Praze

zm.jpg vkc1.jpg iti1.jpg

Naši nebo cizí?

Židé v českém 20. století

Projekt Židovského muzea v Praze v partnerství s Institutem Terezínské iniciativy.

Cílem projektu je vytvořit výukové materiály o dějinách Židů v českých zemích ve 20. století. Tyto materiály budou testovány a zaváděny do výuky na naší škole. Navázali jsme dlouhodobou spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze. Součástí projektu budou interaktivní dílny pro naše žáky.

Naše škola se zároveň stala školou pilotní. Pilotní školy jsou významným činitelem v projektu „Naši nebo cizí? Židé v českém 20. století“, bez něhož by nebylo možné dosáhnout vytknutých cílů. K těm patří především zavádění nově vytvořených výukových materiálů k dějinám Židů v českých zemích ve 20. století do škol v České republice.

V první fázi projektu budou lektoři Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze zkoušet vypracované výukové sady, přičemž jim jde zejména o získání zpětné vazby a možnost přímé konzultace s učiteli a žáky.

V druhé fázi se pro pilotní školy naskýtá příležitost stát se jakýmsi regionálním centrem, jehož hlavní úlohou by bylo šíření projektu „Naši nebo cizí? Židé v českém 20. století“, a do něhož by přijížděli na přednášky či semináře školy i jedinci z okolí.

Odkazy:

zm.jpg vkc1.jpg iti1.jpg

Centrum interaktivní výuky CIV

 
/var/www/html/wiki/data/pages/partnerska_skola.txt · Poslední úprava: 2020/10/05 06:14 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki