Duše přírody v umění aneb otevřená škola

Název projektu: Duše přírody v umění aneb otevřená škola

Programová oblast: Nadační fond Hyundai

Výše nadačního příspěvku: 44 000 Kč

Doba realizace: 1. 9. 2016–30. 6. 2017

Od 1. září 2016 začne realizace projektu, kterým usilujeme o komunitní spolupráci v obci, aktivní zapojení rodičů a prarodičů do společného života s dětmi. Budeme realizovat 5 tvořivých dílen – Kameny (září), Keramika (listopad), Textil (únor), Smalt (duben), Dřevo (červen). V dílnách bude nutná spolupráce dětí a rodičů, společně budou vytvářet výrobky z přírodních materiálů, rozvíjet svou tvořivost, fantazii a jemnou motoriku. Škola nakoupí spotřební materiál pro realizaci dílen, zajistí malé občerstvení a vytvoří přívětivou atmosféru tohoto setkání.

Cílem projektu je nabídnout dětem a jejich rodičům zážitkovou formu trávení volného času.

Mgr. Radka Otipková, ředitelka školy


Fotodokumentace tvořivých dílen:

Tvořivé dílny

Během celého školního roku jsme v rámci projektu „Duše přírody v umění aneb otevřená škola“, na který jsme od Nadačního fondu Hyundai získali 44 000 Kč, rozvíjeli komunitní spolupráci v obci a aktivně zapojili rodiče i prarodiče do společného života a tvoření s dětmi.

Škola se v průběhu konání pěti rukodělných dílen stala místem pro setkání dětí a rodičů a předávání tradičních hodnot. Jedním z cílů bylo nasměrovat rodiny k aktivnímu prožívání volného času, podpořit návrat k přírodě, přírodním materiálům a zdravému životnímu stylu. Všechny rukodělné dílny byly vedeny také ke zklidnění těla a duše a součástí příjemného prostředí bylo zajištění občerstvení. Projekt byl našimi lektorkami i účastníky velmi kladně hodnocen a věřím, že se nám v dalších letech podaří obdobná setkání opět zrealizovat.

Mgr. Radka Otipková, ředitelka školyOSF granty - odkaz

 
/var/www/html/wiki/data/pages/duse_prirody_v_umeni_aneb_otevrena_skola.txt · Poslední úprava: 2017/06/26 20:56 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki