Jste na stránce: Základní škola Aktuality

Školní aktuality

Doberská TARZÁNIE

V pátek 12. ledna se nejmladší žáci naší školy zúčastnili sportovní soutěže DOBERSKÁ TARZÁNIE. Konal se již druhý ročník této soutěže, a tentokrát se zapojilo celkem 72 žáků (v loňském roce to bylo pouze 30). Naším cílem bylo včlenit do soutěže větší počet sportujících žáků, a proto každou třídu reprezentovala dvě šestičlenná družstva – družstvo A a družstvo B.

Soutěž žáci zahájili pokřikem: “Tarzánie, tam to žije, zdoláme ji jako zmije. Těšíme se velice, i když nejsme opice“ a následně se postupně vystřídali v zdolávání zajímavé překážkové dráhy skoro jako z džungle. Po trati totiž na žáky čekaly nejen překážky, ale i exotická zvířátka, která je po celou dobu zdolávání tratě provázela.
Žáci přebíhali a přeskakovali lavičky, vybíhali po šikmé lavičce na žebřiny, ručkovali po žebřinách k lavičce, po které sklouzli dolů, přeskakovali překážky, zdolávali běh mezi kužely a nakonec podlézali tunel z laviček zakrytých žíněnkami. Následně doběhli ke kamarádovi z družstva a předali štafetu.
V tělocvičně byla po celou dobu bouřlivá atmosféra. Žáci se vzájemně povzbuzovali a bojovali s velkým nadšením a zapálením. Na závěr proběhlo vyhodnocení, předání diplomů, účastnických listů, drobných cen a medailí zhotovených na 3D tiskárně. Překvapivé bylo vítězství družstva z prvního ročníku – 1. C družstvo A. Druhou příčku obsadilo družstvo 2. A – A a třetí příčku 2. B – B.
Malým sportovcům se soutěž líbila a společně si užili páteční odpoledne.