Úžasná věda

Naše škola se i v tomto školním roce zapojila do projektu s názvem Úžasná věda – Místní akční plán Frýdek-Místek II. Dne 29. 9. 2020 navštívilo 50 žáků 7. a 9. ročníku ZŠ Dobrá zábavní vědecký park VIDA! science centrum v Brně. Z tohoto projektu měli žáci hrazenu návštěvu expozic a výukových programů zaměřených na matematiku, fyziku, přírodopis a zeměpis.

V rámci programu museli žáci během více než hodiny vyřešit zadané úlohy, aby se dostali ke kódům pro otevření „černé“ skřínky s pokladem, případně unikli z místnosti. Během řešení úloh experimentovali s exponáty, odpovídali na otázky a kvízy. Šifrou pak získali kódy důležité k úniku. Ke splnění úloh nebyly nutné jen znalosti, ale také logické uvažování, odhalování souvislostí jevů a spolupráce žáků ve skupině.

Všem žákům se podařilo závěrečné kódy získat a dosáhnout cíle. Po ukončení výukových programů zůstal ještě prostor na prohlídku interaktivní expozice.

Díky nízké návštěvnosti v současné situaci jsme měli expozici téměř sami pro sebe a ani pobyt v roušce či pravidelné mytí a dezinfekce rukou nám náladu a nadšení nemohly pokazit.

Mgr. D. Pohludková

 
/var/www/html/wiki/data/pages/uzasna_veda.txt · Poslední úprava: 2020/10/10 17:54 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki