Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

stranky_trid:1._stupen:1.b_-_16.-20._3._2020 [2020/03/20 21:28] (aktuální)
mkubonova vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Učivo týdne 16.-20. 3. 2020 ======
 +
 +
 +**20. března**
 +
 +**Český jazyk**
 +
 +Slabikář - str. 63 přečíst celou stránku, pokud budete mít čas, hrajeme takovou hru: děti si potichu přečtou sloupeček, když ho dočtou, tak jim řeknu slovo, které musí najít a udělat u něho puntík (jednodušší varianta je, že jim řeknete, jaké barvy je rámeček, ve kterém mají hledat, ale už zvládají hledat v celém sloupečku);​ zelenou fajfku bych zase nechala vypracovat děti samostatně
 +
 +Psaní - str. 28 - zase každé slovo jen jednou, zeptejte se dětí, proč některá slova začínají na velké písmenko (měly by už vědět, že to jsou jména :))
 +
 +
 +**Matematika**
 +
 +Po konzultacích s některými rodiči budu vypracovávat ke všem úkolům návod + řešení, záleží na Vás, zda-li použijete nebo ne {{:​stranky_trid:​1._stupen:​1b_vysvetleni_str19.pdf|}}
 +
 +str. 19 - cvičení 8 - 11, 12 dobrovolná práce
 +
 +**Máte všechno hotovo? V tom případě jste velké šikulky a zasloužíte si po celém týdnu odpočinek, proto vám přeji krásný víkend :-D**
 +
 +**19. března**
 +
 +**Český jazyk**
 +
 +Slabikář - str. 62 přečíst znovu článek Vločka + zelené rámečky (nápověda) a pak nechat děti samotné, ať se potrápí a doplní věty podle článku + str. 63 sloupeček (žlutý balónek) a první část modrého balónku - vyprávění o Barči (Čendu si necháme na pátek)
 +
 +Psaní - str. 27 každé slovo jenom jednou, některé děti mi zaslaly fotku písmenka **z** a můžu říct, že se jim hodně podařilo, velká pochvala ;-)
 +
 +**Prvouka**
 +
 +Je slunečný den, proto honem ven - jaro volá - pozorujte přírodu, co se všechno děje kolem nás. Už létají mouchy nebo včelky a co motýli, jsou už v trávě nějací broučci? Velká pochvala Michalce, která mi napsala, že už kvetou narcisy, sněženky, sedmikrásky a co u vás ostatních?
 +
 +**18. března**
 +
 +Vážení rodiče,
 +
 +po konzultacích s některými z Vás jsem se rozhodla, že zde na stránky a na Bakaláře (Komens - Nástěnka) vždy jednou týdně dám více pracovních listů, které si budete moci vytisknout a ti, kteří mi napsali, že nemají tiskárnu pošlu PL poštou. Bude to práce dobrovolná. ​
 +
 +Ještě bych Vás požádala, jestli byste občas mohli vyfotit (naskenovat) písanku a poslat mi fotku na e-mail, abych měla zpětnou kontrolu, jestli píše dané písmenko správně.
 +
 +Děkuji za spolupráci a neustále platí, kdykoliv budete potřebovat,​ napište na e-mail či na Bakaláře, Svatava Kubeczková
 +
 +**Pracovní listy**
 +
 +{{:​stranky_trid:​1._stupen:​1bpl2bdp.pdf|}}
 +
 +{{:​stranky_trid:​1._stupen:​procvicovani_do_str55.pdf|}}
 +
 +{{:​stranky_trid:​1._stupen:​procvicovani_do_str60.pdf|}}
 +
 +
 +**Český jazyk**
 +
 +Slabikář str. 62 dneska pouze přečíst červený balónek - natrénovat dlouhá slova a přečíst článek Vločka (nejlépe přečíst jednou, povykládat si o Vločce, pak napsat písanku a udělat matematiku a znovu přečíst jen ten článek Vločka a nechat "​uležet v hlavičce"​) nedělejte hned zelenou fajfku, tu si nechejte na zítra (takhle by to měly děti rozdělené ve škole)
 +
 +Psaní str. 26 - nové písmenko, děti dejte si pozor na horní mističku, musí být maličká, ale hluboká tak, aby z ní kočička Vločka mohla pít mlíčko a dole na řádku písmenko **z** pěkně zavažte, ať vám neuteče =) Poproste rodiče, jestli mají tu možnost, aby mi vyfotili, jak se vám povedlo písmenko **z** a poslali mi to na e-mail. Moc se těším na vaše krásné nové písmenko.
 +
 +**Matematika**
 +
 +str. 18
 + 
 +cv. 1 - počítání do 16, můžou na papír nakreslit 16 různých tvarů, napsat číslici 16, napočítat 16 hraček
 +
 +cv. 2 - autobus. Příprava - děti budou potřebovat autobus (misku, krabičku), cestující (figurky ze hry, plyšáky, kostky) a zastávky. V modrých kolečkách je počet cestujících,​ kteří čekají na zastávce, proto je musí dítě připravit. Hurá, máme vše připravené a nyní autobus vyjíždí: Přijede na první zastávku prázdný (děti by vám měly říct, že vyjel z garáže, proto tam nikdo není - řidič se nepočítá) a nastupují 3 cestující;​ jede na druhou zastávku a zde vystoupili 2 cestující (PRAVIDLO: nejdříve se vystupuje, pak nastupuje) a nastoupil 1 cestující;​ jede na třetí zastávku POZOR úkol zní: Kolik cestujících jede z druhé zastávky na třetí? Kontrola našeho autobusu + zápis do sešitu a můžeme pokračovat na třetí zastávku, kde nastoupí 2 cestující a jedeme na konečnou zastávku. Otázka: Kolik cestujících vystoupí na konečné?
 +
 +cv. 3 - doplním (jakýkoliv tvar) nebo škrtnu
 +
 +cv. 4 - děti se stávají paní učitelkou či panem učitelem - zkontrolují,​ opraví a oznámkují =)
 +
 +cv. 5 a cv. 6 (pokud potřebujete,​ připravila jsem podrobný návod {{:​stranky_trid:​1._stupen:​1bvysvetleni_18cv5a6.pdf|}})
 +
 +cv. 7 velice oblíbená činnost, potřebujete A4 rozstříhanou na 4 proužky, které děti budou skládat, stříhat a kontrolovat,​ jestli to vyšlo stejně, pokud ne, nevadí, další papír, další pokus, tak dlouho, až na to přijdou nebo si přijdou pro radu, pak jenom navádějte,​ ale skládání nechejte na dítěti, pokládejte návodné otázky: Jak to přeložíš?​ Proč takhle? Podívej se na obrázek, kde je to složené? Kde bys to ustřihl? apod.
 +
 +**17. března**
 +
 +Vážení rodiče, ​
 +
 +v Bakalářích v odkazu Komens - Nástěnka máte ode mne vzkaz. Začínám na stránky vkládat pracovní listy, které byste mohli dětem vytisknout, ale je mi jasné, že ne každý má možnost přístupu k tiskárně, proto zjišťuji, komu mám tyto pracovní listy poslat poštou. Prosím o informace na můj e-mail skubeczkova@zsdobra.cz nebo právě přes Bakaláře.
 +
 +Pozdravujte děti, hodně zdraví a brzy na viděnou, Svatava Kubeczková
 +
 +Pokud jste něco minulý týden nestihli, zde najdete zadání {{:​stranky_trid:​1._stupen:​prvni_tyden.pdf|}}
 +
 +Internetové odkazy pro zkrácení dlouhé chvíle LOL 
 +
 +https://​www.matika.in/​cs/​
 +
 +DOPORUČUJI https://​www.ceskatelevize.cz/​porady/​13394657013-ucitelka/​220553114000001/​ nejen pro 1. ročník nádherná ukázka, jak by děti měly držet psací potřeby ​
 +
 +procvičení písmenka B
 +
 +https://​www.nns.cz/​blog/​1-trida/​zahajili-jsme-online-vyuku-pro-zaky-1-rocniku/?​utm_source=mailpoet&​utm_medium=email&​utm_campaign=onlinenns
 +
 +
 +
 +**Český jazyk**
 +
 +Slabikář str. 61 - myslím si, že tato stránka bude mít u dětí úspěch, doplňovačky je vždy baví, další úkol je přiřadit větě obrázek a k obrázku napsat číslo věty, poslední úkol je povykládat si, o čem se ve škole učíme. Pokud byste měli chuť dětem přidat další práci, kterou zvládnou sami, pak přikládám tento pracovní list {{:​stranky_trid:​1._stupen:​1bplbdp.pdf|}}
 +
 +Písanka str. 25 - každé slovo **!jen jednou!**
 +
 +**Matematika**
 +
 +str. 16 cv. 4 podrobnější vysvětlení je v tomto odkazu {{:​stranky_trid:​1._stupen:​1bvysvetleni_str16cv4.pdf|}}
 +
 +str. 17
 +
 +cv. 7 pokud dítě nebude vědět po přečtení odpověď, ať si to nachystá s kostkami (8 kostek pod ubrousek, pak přidat vedle 3 kostky, odkrýt ubrousek a spočítat),​ pokud bude vědět odpověď, ať ji zapíše, ale ve škole vždy děláme kontrolu, proto by si to měly také nachystat :-)
 +
 +cv. 8 doplňujeme sousedy - "hned před a hned za"
 +
 +cv. 10 zapisujeme počet teček, necháme na dítěti, jestli počítá po jedné či po dvou
 +
 +cv. 11 pokud máte doma papírové hodiny, bylo by fajn, kdyby se děti začaly učit poznávat celé hodiny (poznat a nachystat)
 +
 +cv. 12 ve škole by dostali do dvojice 3 kolečka a museli by se je spravedlivě rozdělit (jedno kolečko už půlili na str. 11 a šlo jim to velice dobře)
 +
 +**Prvouka**
 +
 +Pokud můžete a jste zdraví, běžte ven zkontrolovat,​ které kytičky už rozkvetly, stromy, jestli ještě spí, nebo už mají pupeny, poslechněte si, jak zpívají ptáčci. Pozorujte venku, jak se probouzí jaro.
 +
 + 
 +
 +**16. března**
 +
 +**Český jazyk**
 +
 +Než začnete se čtením, ukažte rodičům, jaké zázraky umíme s pusinkou - kapřík (našpulené rty, a vydávání ššš, ččč), kašpárek (úsměv od ucha k uchu a následné syčení sss, ccc), vyčištění zoubků jazýčkem (zavřená pusa, pouze je vidět našpulení části, kde je jazyk) a co koník? Možná si vzpomenete ještě na něco jiného :)
 +
 +Slabikář - str. 60 - děti, vy už určitě zvládnete si sami přečíst vzkaz od pana krále, začínáme další písmenko - v básničce ho rozsvítíme č, Č. V dalším úkolu pojmenujeme obrázek a spočítáme kolik má slabik (napíšeme tečky pod obrázek), pokud obrázek začíná na č, pak ho necháme, jinak škrtáme (pozor, jen dvěma tahy). Modrý balónek - přečteme slabiky a barevně spojíme s obrázkem, který obsahuje slabiku (může být i uprostřed nebo na konci). Žlutý a růžový balónek - čtení a povídání si, zkoušíme vymyslet větu s daným slovem.
 +
 +Psaní - str. 24 (poslední dva řádky píšeme taky psacím) - velké psací V by nemělo dělat problémy, je hodně podobné už nacvičenému písmenku U, jen dávejte pozor na kličku - ani velká, ani malá, prostě tak akorát, ať můžu lepit krásné samolepky Králům písařů :D
 +
 +**Matematika**
 +
 +str. 16 
 +
 +cv. 1, 3 - počítání do 15, děti spočítají,​ dokreslí nebo škrtnou, tak aby bylo 15
 +
 +cv. 6 - počítání pyramid ​ {{:​stranky_trid:​1._stupen:​vysvetleni.pdf|}}
 +
 +str. 17 cv. 9 počítání pyramid s nápovědou - hnědí neposedové patří do hnědé pyramidy, zelení do zelené :D 
 +
  
 
/var/www/html/wiki/data/pages/stranky_trid/1._stupen/1.b_-_16.-20._3._2020.txt · Poslední úprava: 2020/03/20 21:28 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki