Učivo na týden 6.-10. 4. 2020

Středa 8. 4. 2020

Abyste zjistili, co je dneska v Pašijovém týdnu za den, tak mám pro Vás křížovku. Tady se dozvíte, jak se dnešnímu dni říká, a Vaším úkolem bude, abyste mi zjistili, co dneska nesmíte dělat :-) Řešením jsou vždycky jen první písmenka. Tak zkuste, budu se těšit na Vaše správné odpovědi.

1. Modré ovoce, ze kterého se vaří povidla…..

2. Mládě od kočky se jmenuje……..

3. Nosíte to do školy na zádech a máte v tom učebnice…….

4. Plave to ve vodě……

5. Člověk, který žije v iglú se jmenuje…….

6. Tento měsíc se jmenuje……..

7. Vozí hodně lidí po městě…… (přidej nad písmeno čárku)

8. Noční pták, který houká v lese…..

9. Mládě od krávy se jmenuje…….

10. Včera jste se naučili písmenko…..

11. Dnes má svátek…….

12. Pták, který ťuká do stromů, a říká se mu doktor stromů……

13. Ve slabikáři nás provázeli Kocourek Sam, Michal a ………

Čj: Ve slabikáři se vrátíte na stranu 59, tam si pročtete o blížících se Velikonocích. Určitě pak budete během Velikonoc mamince pomáhat péct beránka či mazanec a klidně mi jej můžete nafotit a poslat, i s tím, jak pomáháte. V písance si opět procvičte písmeno k ve slovech.

M: V matematice si opět procvičujte čísla do 20 na straně 5. Poproste doma maminku či tatínka, ať Vám zkusí nadiktovat čísla do 20 jako diktát. Jsem zvědavá, zda vám nebude dělat problém seřazovat čísla od největšího k nejmenšímu. Pokud budete chtít, můžete to na papír vyzkoušet i opačně, tedy od nejmenšího po největší. Porovnávání čísel by Vám nemělo dělat vůbec problém, je to stejně, jako s čísly do 10.

Úterý 7. 4. 2020

Dnes je v Pašijovém týdnu šedivé úterý. V tento den by hospodyňky měly vzít do rukou košťata a ze všech rohů a zákoutí v bytě by měly vymést prach a pavučiny. Takže si v rámci pracovních činností a výtvarné výchovy zkuste uklidit svůj pokojíček a vyzdobit si jej na blížící se Velikonoce.

Čj: Dnes máme opět nové písmenko. Jde o další z písmen, které mají háček. Je to ř. Slabikář str. 68. Na konci stránky jsou 4 hádanky. Zkuste je uhodnout a vymýšlet další. Můžete mi je zkusit napsat do mailu a já je zkusím vyluštit. V písance si dnes procvičíte písmenko k na slovech. Můžete mi taky připsat k hádankám, jak se Vám písmenko dařilo, pro koho je lehké a pro koho těžké.

M: V matematice si i dnes jen pohrajete s čísly do 20. Strana 4

Prv: V prvouce se dnes vrátíte na stránku 31, zkuste si prohlédnout obrázek o Velikonocích, a vybarvit podle svého velikonoční vajíčka.

Pondělí 6. 4. 2020

Přeji Vám krásný nový týden.

Čj: Ve slabikáři si dodělejte stranu 67. Chtěla bych, abyste se zaměřili na vztahy v rodině. Popovídali si s rodiči o celé Vaší rodině, znali jména babiček, tet…. Věděli, kdo je to vnuk, dcera…

Nové písmenko začneme zítra, spíš bych chtěla, ať si do cvičného sešitu natrénujete celkem těžké písmenko k, a také si jej po natrénování zkusili i napsat do písanky, strana 33.

M: V matematice se Vám dneska bude zdát úkol velmi lehký, pokud jste pochopili princip čísel do 20.

Ve cvičení 1 si dejte pozor na správné kreslení červených teček, ať jsou vždy pěkně pod sebou. Uvědomujte si rozklad čísel. Je to vždy desítka a příslušný počet jednotek. Ve cvičení 2 dbejte na to, aby opět byla čísla pěkně pod sebou. A v posledním cvičení 6 jde opět o rozklad na desítky a jednotky.

 
/var/www/html/wiki/data/pages/stranky_trid/1._stupen/1.a_-_6.-10._4._2020.txt · Poslední úprava: 2020/04/10 16:28 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki