Učivo na týden 23.-27. 3. 2020

Pátek 27. 3. 2020

ČJ: Nové písmenko si necháme až na příští týden. Dnes, pokud jste děti dobře četli článeček o tom, co máme doma, tak pro Vás bude hračka vyluštit tyto přesmyčky. Jdeme na to?

črome, aBrač, čeUlhík, dČane,bykryči,ykvolč.

Tak a jsem zvědavá, kdo z Vás to odhalí.:-) V písance se pověnujte slovům na stránce 29. Budu se zase těšit na Vaše zprávičky, fotky, třeba i správného řešení rébusů. Přeji Vám krásný den, krásný víkend a v pondělí se Vám zase ozvu.

Čtvrtek 26. 3. 2020

ČJ: Slabikář str. 63 - Dnes je to velmi dlouhý článek, rozložte si jej prosím do celého dne. Nebudu Vám dávat dnes žádnou písanku, pokud by někdo chtěl, bylo by dobré s dětmi si vyzkoušet psaní slabik nebo slov jen do sešitu jako diktát. Nechám na Vás, podle možností a času se čtením. Z fotografií vím, že mnozí zkoušíte diktování slov pravidelně a dětem to většinou jde.

Mat: Dokončete si stranu 30, a na straně 31 cv. 1,2,3. Opět by bylo dobré dávat si rychlé minutovky, stačí jen ústně s rychlými příklady na procvičování sčítání a odčítání do 10. Pokud možno zkoušet co nejvíce bez prstů.

Prv: Dokončete si na straně 33 cv. 3 a na straně 34 děti doplní písmenka v jarních kytičkách.

Středa 25. 3. 2020

ČJ: Slabikář str. 62. Dnes Vás čeká pěkný článek. Nejprve si pročtěte slova v barevných rámečcích, budou potřeba pro čtení textu. Pak text samotný a můžete vyzkoušet s ním několik úkolů. Popovídat si s dětmi o článku, dát dětem otázky, dávat otázky tupu ANO - NE, vyhledávat slova v textu…. Pak teprve nechte samostatně děti doplnit otázky pod textem. V písance jsou to dnes opět slova, jsou delší, stačí mi je vždy napsat jen jednou. Ve spodní tužce si můžete procvičit libovolné slovo, případně jedno nadiktovat jako diktát.

Mat: str. 30 - je delší, proto ji rozdělte, a dneska udělejte pouze cv. 1-4. Než děti pročtou všechny slovní úlohy a dopočítávání je pro ně taky těžší věc. Raději bych byla, kdybyste s nimi pak jednu minutu věnovali tomu, že jim budete na rychlost říkat příklady a budete se snažit o to, aby už co nejméně používaly prsty, a zvyšovaly rychlost.

Přeji opět spoustu úspěchů, děkuji Vám za všechno, přeji krásný den.

Úterý 24. 3. 2020

Přeji krásné dobré ráno a děkuji všem za milé fotky písanek, obrázků slabikáře, matematik, výrobků, Vás… Je to neprosto úžasné a moc si toho vážím.

ČJ: Dnes ve slabikáři toho na stránce 61 není mnoho. Úsměvné jsou spíše věty - Co se učíme ve škole? Změňte si to na větu - Co se učíme doma? :-) Byla bych ráda, kdybyste si vzali spíše nějakou svou knížku, která Vás bude bavit, a něco z ní mamince třeba přečetli. V písance Vás dnes čekají slova s písmenem z. Podle Vašich fotografií jste mnozí tato slova zkoušeli psát do sešitů, tak to pro Vás bude dnes hračka. Jedná se o stranu 27.

Mat: V matematice dnes strana 29. Ve slovních úlohách si dobře procvičujte čtení s porozuměním, vnímejte slova, která Vám napovídají, zda budeme sčítat, nebo odčítat, co je otázka, na co se nás ptají apod. Z fotek opět vím, že mnozí nakonec zkoušíte i písemné sčítání a odčítání pod sebou(cv. 3) Jsem za to ráda, jste šikulky. Ve cv. 5 si sluníčka procvičujte několikrát, tím si zrychlíte a upevníte počítání.

Prv: V prvouce vynechejte stránky 31, 32, tam se vrátíme na Velikonoce, a na straně 33 si s rodiči popovídejte o tom, jaký je rozdíl mezi stromem, keřem a bylinou. Zkuste pojmenovat části stromů a bylin a napsat je na příslušné řádky.

Pondělí 23. 3. 2020

ČJ: Ve slabikáři by nás měla čekat strana 59, tu prosím přeskočte, vrátíme se k ní u Velikonoc. Dnes vyvodíme hlásku a písmenko Č. Děti s tímto písmenem nebudou mít žádný problém, znají písmeno c, a vždy jsme se připravovali i na to, že přidáním háčku vzniká nové písmeno. V básničce si písmeno vyhledají a barevně zaznačí. Mohou toto udělat i ve slovech. Dohlédněte, prosím, na správné čtení slov se třemi písmeny, aby bylo například slovo čaj čteno dohromady. Veškerý popis úkolů je opět na spodní straně slabikáře. V písance bych dnes byla ráda, kdybyste nepokračovali, ale spíše zkusili dát dětem cvičný sešit, a zkusili jim nadiktovat pár probraných písmen, zda si je pamatují a vybavují. Můžete mi opět zaslat fotografii jejich práce, případně Vás prosím o zpětnou vazbu, jak na tom děti jsou.

Mat: Dnes v matematice bude nejprve vypadat, že zadávám dvě strany, ale jsou to pouze velmi jednoduché strany. Půjde o vyvození odčítání v číselném oboru do 10(str. 27), děti si s tím hravě poradí. Na straně 28 pak můžete opět vynechat práci s číselnými osami.

 
/var/www/html/wiki/data/pages/stranky_trid/1._stupen/1.a_-_23.-27._3._2020.txt · Poslední úprava: 2020/03/27 21:19 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki