Učivo na týden 20.-24. 4. 2020

Pátek 24. 4. 2020

V pondělí nám byl přidělen termín online výuky v 11 hod. Děti si připraví slabikář a pouzdro.

Čj:

Dnes se vraťte na stránku 71 k pohádce o Boudě budce. Přečtěte si ji a zkuste podle následující obrázkové osnovy pohádku povykládat.1b_obrazkova_osnova_o_budce.pdf

A pokud si chcete pohádku i poslechnout - https://www.youtube.com/watch?v=jhsCYHm3m4c

V písance dnes dopište slova s písmenem r na stránce 5. Opět mi stačí slova jen jednou.

Hv:

Učili jsme se o ptáčcích, tak tady máte další písničku o ptáčku. Čížečku, čížečku

A tady na tomto odkaze si můžete písničku zazpívat podle obrázkové osnovy Obrázková osnova

Tv:

V rámci tělocviku se běžte proběhnout na zahradu ven, byl Den Země, tak se běžte podívat, jak je venku všude krásně.

Čtvrtek 23. 4. 2020

Čj: Dokončete si ve slabikáři stranu 73. Zkuste opravdu důkladně si pročíst slova v barevných sloupečcích a zkuste si s rodiči popovídat o tom, co znamenají jednotlivá přirovnání v pusovém úkole.

V písance stranu 4, stačí, když tam slova napíšete jen jednou.

M:

Str. 11 V 1. úkole sledujte, že modrou barvou jsou znázorňovány desítky a červenou barvou jednotky. Úkol č. 3 vůbec nedělejte.

Prv:

Str. 36 cv. 3 ( Vybarvěte názvy stěhovavých ptáků. Vzpomeňte si, co jsme si říkali, co to jsou stěhovaví ptáci)

Zde Vám posílám odkaz na pěkné říkanky a zvuky ptáků, můžete na odkaz kliknout a podívat se. Naši ptáci - říkanky

Středa 22. 4. 2020

Dobré ráno, prosím připomínám dnes online výuka od 8.30 hod. S sebou slabikář a pouzdro. V rámci zkvalitnění signálu prosím nepřipojujte kamery ani mikrofony.

Čj:

Písanka str. 3

Učivo pouze pro ty, kteří se nepřipojí na online výuku. Slabikář str. 73 (bez sloupečků slov a úkolu s pusou)

Mat:

Dnes budete opět nadšení, neboť uvidíte, jak Vám to půjde samo. Bude se jednat o odčítání čísel. Vždy odečítáte tolik jednotek, kolik je jich v prvním čísle.

Úterý 21. 4. 2020

Vzhledem k tomu, že se včera v časech od 9 - 11 hod. ve většině případů nedařilo spouštět prezentace a připojovat se, zkoušíme nový časový termín středeční výuky. Zkusíme čas 8.30 hod. Uvidíme, zda to bude lepší. Odkaz bude platit po celou dobu výuky. Děti si připraví slabikář.

Čj:

Slabikář str. 72 vyvození hlásky ch.

Písanka str. 2. Dnes vás překvapí, jak lehké bude písmenko r. Jistě si pamatujete písmenko z, a když uberete kličku, tam máme nové písmenko r.

Mat:

Str. 9 Dnes se vydáme do ZOO. Čekají nás slovní úlohy o zvířátkách. Doufám, že jste včera pochopili princip sčítání a dneska Vám jistě příklady nebudou dělat problém.

Prv:

Minulou hodinu jsme se začali učit o ptácích. Dnes se o nich zase něco dozvíte. Str. 36 cv. 2 Slova, která budete doplňovat, máte v nápovědě pod textem.

Pondělí 20. 4. 2020

Přeji Vám krásné pondělní ráno. Nezapomeňte, že dnes proběhne v 10 hod. první online výuka. Prosím o opětovné přihlášení do místnosti. Odkaz je stále platný na nástěnce třídy. Mějte u sebe připravenou matematiku a tužku nebo pero. V případě, že se nemůžete zúčastnit, nic se neděje, pouze si udělejte denní učivo.

Čj: Slabikář str. 71 Pokud se Vám podaří uhodnout hádanku, tak pro Vás nebude problém určit a zakroužkovat věci, které tento člověk potřebuje. K pohádce o Boudě budce se vrátíme později. Písanka strana 1. Slova stačí napsat vždy pouze dvakrát.

Mat: Matematiku si do pracovního sešitu udělají pouze ti, kteří nebudou přihlášeni do online výuky. Strana 8.

 
/var/www/html/wiki/data/pages/stranky_trid/1._stupen/1.a_-_20.-24._4._2020.txt · Poslední úprava: 2020/04/24 20:26 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki