Týden 16.-20. 3. 2020

Přeji krásné dobré ráno všem.

Od pondělka máte možnost pustit dětem online vyučování na programu ČT 2. Kazďý všední den vždy od 9h bude startovat blok, který bude trvat 30 minut podle ročníků.


Úkoly pro děti na 20. 3.:

Milé děti, milí rodiče, je opět pátek, zasloužíte si pochvalu, odpočinek a odměnu. Dnes si pouze dokončete ve slabikáři stranu 58 a zkuste v písance napsat písmenko z. Máte jej natrénováno, mělo by Vám to jít samo. Jste přeci moje šikulky. Během víkendu si čtěte pohádky, sami sobě, maminkám, tatínkům, babičkám, sourozencům….. Přeji Vám krásný den i víkend.


Úkoly pro děti na 19. 3. :

Moc děkuji Vám všem, kterým se podařilo dostat do bakalářů, a napsat mi krásné věty o tom, jak se máte a jak se Vám daří. Moc děkuji nejen Vám, děti, ale taky rodičům, bez kterých by to nešlo. Budu se těšit, že se to povede i Vám ostatním. Dneska jsem Vám zkusila napsat zprávičku na nástěnku celé třídy. Rodičům také moc děkuji za postřehy k učení a krásné fotografie. Zde jsou úkoly na dnešní den.

Čj - slabikář str. 58 pouze Samovy hádanky a čtení slov v růžovém balónkovém úkole. Je potřeba zažít si slova s písmenem b, proto se raději věnujte jen opakovanému čtení. Děti mohou opět barevně pastelkami rozlišovat písmena b, d.

Písanka dnes bude obtížnější. Proto velmi prosím, abyste dnes do písanky nepsali. Děti mají cvičné sešity, zkuste s nimi nejprve písmenko z natrénovat. Množství trénování nechám na Vás, podle toho, jak to dětem půjde.

M - dokončete str. 26

Prv - Není kam spěchat. Prosím, popovídejte si s dětmi o typických znacích jara. V učebnici si udělejte pouze str. 31 cv. 1. Ať si tam děti nakreslí značky počasí, jaké bývá na jaře, a dnešní počasí. Do prázdných políček mohou klidně nakreslit typické znaky pro jaro. Přeji Vám krásný den a za vše moc děkuji.


Úkoly pro děti na 18. 3. :

Čj - slabikář str. 57 (Ať si děti vezmou dvě různé pastelky a snaží se v textu i sloupci slov vyhledávat a vybarvovat písmena b, d. Měly by dobře rozpoznávat rozdíl mezi těmito dvěma písmeny.)

V písance dnes strana 25, procvičení slov.

M - str. 25 (Děti mají velmi dobře zažitý princip sčítání, nebude pro ně jistě problém.) a str. 26 cv. 1,2,3

Dětem jsem dnes pomocí bakalářů poslala velmi jednoduchou zprávu. Moc Vás prosím o spolupráci. Pomozte dětem mi napsat pár řádků. Bez Vás to nezvládnou. Klidně přiložte i Vaše postřehy, náměty, připomínky k množství učiva, jak to zvládáte i vy…. Moc Vám děkuji za vše, přeji Vám pokud možno poklidný den.


Úkoly pro děti na 17. 3. :

Čj - Pro dnešní den je vyvození písmene a hlásky B. Prosím, zkuste udělat stránku 56, a zde Vám posílám odkazy na online výuku pro žáky. Zrovna včera probírali hlásku b.

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku

<https://www.nns.cz/blog?mailpoet_router&endpoint=track&action=click&data=WyIyMTEwNSIsIjYxYmE4NiIsIjEyIiwiMmQ4NjdkZTdmOWMwIixmYWxzZV0> přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným.

Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výuka

<https://www.nns.cz/blog?mailpoet_router&endpoint=track&action=click&data=WyIyMTEwNSIsIjYxYmE4NiIsIjEyIiwiZDM4MDQ0MDE5NGE2IixmYWxzZV0>.

16. 3. 2020 bylo zveřejněno první video, ve kterém se žáci seznámují s písmenem B

<https://www.nns.cz/blog?mailpoet_router&endpoint=track&action=click&data=WyIyMTEwNSIsIjYxYmE4NiIsIjEyIiwiMmQ4NjdkZTdmOWMwIixmYWxzZV0>.

V písance str. 24 - písmenko V, opět prosím o dohlédnutí, aby písmeno nebylo tlusté a klička byla malá.

M - str. 24 (ať si děti procvičují hbitost ukazování daného počtu na prstech. Papírové penízky mají děti ve škole, ve cv. 5 stačí libovolnou variantu nakreslit. Případně si děti mohou penízky vyrobit. Opět máte možnost sledovat UčíTelku, dnes s hodinou matematiky.

Prv - dokončit str. 30


Úkoly pro děti na 16. 3. v učebnicích: Čj - slabikář str. 55 ( hned první úkol je propojení s prvoukou, prosím zopakujte s dětmi zvířecí rodiny)

Písanka str. 23, opět to jsou slova na procvičování

M - učebnice str. 23 ( nácvik psaní 10, využijte i uvolňovací cviky z druhé strany psaní číslic. Ve cvičení 3 si děti vezmou jinou barvu a budou postupně doplňivat příslušný poček koleček a uvědomovat si rozklady čísel, kolik chybí do desítky. Děti jsou na to zvyklé. Stačí se jich ptát vždy jen číslo a oni budou vždy odpovídat jen příslušný počet, který chybí do daného čísla. Např. Chci například vždy výsledek 10 a říkám čísla: 4 a déti muší co nejrychleji odpovědět 6.)

 
/var/www/html/wiki/data/pages/stranky_trid/1._stupen/1.a_-_16.-20._3._2020.txt · Poslední úprava: 2020/03/20 21:33 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki