Učivo na týden 13.-17. 4. 2020

Pátek 17. 4. 2020

V pondělí 20. 4. proběhne první videovýuka. Bude začínat v 10.00 hod. Opět se přihlásíte na již známý odkaz na nástěnce třídy. Děti budou mít před sebou matematiky, zkusíme začít sčítání a odčítání do 20.

Čj: Ve slabikáři si dokončete stranu 70. A pro zájemce tady je pár povolání navíc.povolani.docx

Dnes dokončíme písanku druhý díl. Moc prosím rodiče, aby dohlédli, aby děti zkusily napsat písmena jako samostatný přepis. Klidně mi to tam pak i opravte vy. A klidně ať si děti pak červenou pastelkou dopíší písmena, která si nevzpomněly. Při psaní vět si dejte pozor na velké písmeno a tečku za větou. Na poslední straně mi klidně, děti, můžete cokoliv napsat. Třeba nějaký dopis. Nebo třeba to, co budete dělat o víkendu. Nemusíte to psát hned dneska, nechte si to klidně na příští týden.

Hv: Včera jsme se učili o vlaštovce, tak si zkuste pustit písničku o vlaštovce. Vlaštovko, leť

Čtvrtek 16. 4. 2020

Děkuji všem, kteří se včera přihlásili do telekonference.

Čj: Ve slabikáři se dnes pustíte do žlutého balónkového úkolu a zelené fajfky. Strana 70. Nejprve si můžete přikrýt věty a pokusit se popsat obrázky, co na nich vidíte. Pak si můžete věty odkrýt a přečíst si, zda jste se trefili. Pod obrázky napište pak počáteční písmenko jména. V zeleném fajfkovém úkolu dbejte na odpovědi celými vétami. Napoví vám počet linek.

V písance Vás dneska čeká písmenko Š. Strana 38.

M: Nové učivo si necháme až na příští týden. Dnes mám pro Vás matematickou hádanku. Kdo uhodne, co budu mít dnes na oběd?

Nejprve si vypočítejte tyto příklady, písmenek si zatím nevšímejte:

9-8= B

6+3= A

7-4= Z

4+2= O

2+8= M

8-3= Í

10-3= R

9-5= Y

10-8= Ř

5+3= E

4-4= K

Teď zkuste poskládat písmenka do tohoto pořadí podle výsledků:

1,7,9,10,1,6,7,4,9,2,5,3,8,0

Prv: Co nás bude čekat v tyto dny? Tak hádejte, řešením jsou zase první písmenka:

Pátý den v týdnu se jmenuje ……

Když jsme nemocní, měříme si…….

Včera jste četli o Jiřinčině mamince, která se nakonec jmenovala…….(přidejte čárku)

Holky si vlásky spletou do ……..

Dnes má svátek………

Ano, budeme se učit o….. na stránce 36 si podle nápovědy popište naše ptáky. Pouze cvičení 1.

Středa 15. 4. 2020

Krásné dobré ráno, připomínám dnes první zkouška připojení telekonference v 9hod. Na nástěnce třídy máte odkaz a informace.

Čj: Ve slabikáři si dočtěte článeček a zkuste odpovědět na otázky. A kdopak bude tak šikovný a zjistí, jak se jmenuje Jiřinčina maminka? Pokud se Vám to povede, tak zkuste zjistit, kdy má svátek Vaše maminka.

V písance Vás dneska čekají slova s písmenkem š. Strana37.

M: Dnes Vás čeká strana 7. Při seřazování čísel dejte pozor, je to teď od nejmenšího po největší. Pohrajte si pak s penězi a vymyslete způsoby, jak za pero zaplatíte 17Kč.

Úterý 14. 4. 2020

Krásné dobré ráno všem. Doufám, že jste prožili krásné a poklidné Velikonoce. Na zítřek jsem pro Vás zkusila připravit telekonferenci, takže byste mě mohli vidět. Uvidíme, kolik z Vás bude mít možnost se přihlásit, a kdo to zvládne se připojit. Přiložím Vám na nástěnku třídy pár informací a rad s vysvětlením, jak se připojit. Pokud nebudete mít možnost být zítra v 9 na počítači, nic se neděje, jistě to zkusíme i někdy jindy.

Čj: Dnes je jen jedna hodina českého jazyka, článeček je moc dlouhý, takže si jej rozdělíme na dvě poloviny. Slabikář str. 69. Přečtěte si nejprve slova v barevných sloupečcích, ať si natrénujete potřebná slova pro článek. Popřemýšlejte, co byste mamince uvařili na večeři vy.

V písance dnes nebude nic těžkého, natrénujete si nové písmenko, ale je už známé, je to malé š. Přidáte jen háček. Dejte si pozor na psaní háčku, ať jej nemáte špičatý, ať jej máte ve správné výšce.

M: Str. 6

Prv: Byly Velikonoce, tak si o nich něco zopakujeme :-) Str. 32 Dnes si úkol užijete, vím, že Vás baví vybarvování. Udělejte si pouze cv. 1,2.

 
/var/www/html/wiki/data/pages/stranky_trid/1._stupen/1.a_-_13.-17._4._2020.txt · Poslední úprava: 2020/04/17 19:56 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki