Adaptační kurzy

Pár dní po nástupu do školy se i letos žáci 6. ročníků vydali vstříc vzájemnému poznávání a stmelování kolektivu na dvoudenní Adaptační kurzy. Pobyty se konaly v Komorní Lhotce a na Morávce. Smyslem kurzů je vytvoření přátelského a fungujícího kolektivu společným prožitkem a usnadnění přechodu žáků na druhý stupeň.

Učitelé ve spolupráci s paní psycholožkou připravili program plný aktivit, jejichž hlavním cílem bylo upevnění vztahů v nově vznikajících kolektivech. Týmové hry byly zaměřeny na vzájemné poznávání, odhalení vlastních schopností přínosných pro skupinu a navázání dobrých, kamarádských vztahů. Součástí programu byla volba třídní samosprávy, které se šesťáci ujali zodpovědně. Následně si sami odhlasovali a vytvořili pravidla třídy. Žáci si společně užili také sportovní hry venku na čerstvém vzduchu a nechyběl ani výšlap na oblíbenou Godulu. Během cesty se hrály různé hry. Nejvíce děti bavila hra „kolíčky“, jejímž cílem bylo dojít až nahoru, aniž by měl člověk na sobě připevněný kolíček na prádlo.

Všichni odjížděli z kurzů plní zážitků. A my věříme, že nabyté zkušenosti přenesou do běžného fungování kolektivu ve školním prostředí.

Mgr. E. Švrčinová, Mgr. M. Křížková

 
/var/www/html/wiki/data/pages/adaptacni_kurzy_6._rocniku.txt · Poslední úprava: 2020/10/10 17:53 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki